+48 95 783 30 58 biuro@sobolewscy.pl

Grecja

0
Cena £
Cena £
Trasa nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz na liście życzeń

Dodanie przedmiotu do listy życzeń wymaga konta

125

Dlaczego podróżować z nami?


Gwarancja najlepszej ceny
Najlepsza kadra proacowników
Wybieramy tylko najlepsze miejsca
Darmowa pomoc w wybraniu wycieczi

Masz pytania?

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.
Chętnie pomożemy i doradzimy.
+48 95 783 30 58
biuro@sobolewscy.pl

Jest to przykładowy plan wycieczki.
Dokładna wycena i dopasowanie programu do wymagań klienta po kontakcie z biurem.

Szczegóły wycieczki

PLAN WYJAZDU:

Dzień 1: Wyjazd z miejsca zbiórki  w godzinach wieczornych. Przejazd w kierunku Słowenii.

Dzień 2: Przyjazd do Lublany, podczas którego będziemy mogli zobaczyć m.in.: kościół Świętej Trójcy, Zamek Lublański i Most Smoka. Przejazd na zakwaterowanie do hotelu. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Medjugorie – znanego w Europie miejsca kultu Maryjnego. Czas wolny. Przejazd w okolice Medjugorje na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dubrownika – nazywanego „Perłą Adriatyku”, zwiedzimy
m.in.: wpisane na listę UNESCO Stare Miasto, Wielka Fontanna Onofrio, wykonane z białego kamienia mury miejskie, Pałac Rektorów – stanowiący przykład gotycko – renesansowej architektury reprezentacyjnej, porównywany z weneckim Pałacem Dożów, barokowa katedra, w jej skarbcu relikwiarze ze srebra i złota. Przejazd do Velipoja. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie wyjazd
w kierunku Grecji przez Macedonię. Przyjazd na Riwierę Olimpijską w okolice Katerini. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja
oraz nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, a po nim czas wolny. W tym dniu odbędzie się wieczór grecki połączony z pokazami sztuki tańca greckiego wraz
z jego nauką. Słowem znakomita, unikalna forma poznania biesiadnej greckiej kultury. Nocleg.

Dzień 7: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd na zwiedzanie Kalambaki, zbudowanego na miejscu starego miasta Eginion, które wstawiło się bohaterską obroną przeciw Rzymianom. Udamy się do klasztoru Metamorfozy zwanym Wielkim Meteorem, Przemienienia Pańskiego, wchodzącego w skład kompleksu klasztornego Meteorów. Przejazd w kierunku miejscowości Delfy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 8: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie  Delf. Będziemy mieli okazję zobaczyć ślady po najważniejszym antycznym miejscu kultu w starożytnej Grecji- świątyni Apollina, Stanowisko Archeologiczne oraz świątynie Ateny. Następnie udamy się do bizantyjskiego Klasztoru Osios Lucas, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Aten, jednego z najważniejszych miast w historii ludzkości. Tu na wzgórzu Aresa przemawiał do Ateńczyków św. Paweł. Zwiedzanie Aten, m.in. zobaczymy majestatycznie górujący nad Atenami Akropol, południowe zbocze Akropolu z odeonem Heroda Attyka i teatrem Dionizosa oraz Stadion Panatenajski, arenę pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. Przejazd w okolice Agioi Theodoroi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 9: Śniadanie. Czas wolny. Dla chętnych możliwość wyjazdu na wycieczki fakultatywne. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie, następnie wykwaterowanie oraz wyjazd
w kierunku Termopile. Miejsca, które było świadkiem jednej
z najważniejszych bitew epoki starożytnej. Przejazd w okolice Katerinii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 11:   Śniadanie. Wyjazd do Dion, historycznej siedziby gminy Dion-Olimp, starożytnego macedońskiego miasta, w którym znajduje się stanowisko archeologiczne z ołtarzem ofiarnym Zeusa. Następnie przejazd do miasta Wergina, skrywającego całe tysiąclecia historii
i chwałę pierwszej stolicy wielkiej Macedonii, gdzie powstała wielka starożytna potęga. Znajdziemy tam grobowce macedońskich władców. Przejazd do miejscowości Weria, gdzie przebywał Św.Piotr. Możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej. Następnie pojedziemy do Salonik, gdzie przebywał i przemawiał Św.Paweł. W Salonikach będziemy mieli okazję zobaczyć Białą Wieżę, która jest symbolem miasta. Następnie udamy się na Plac Arystotelesa, gdzie znajduje się bardzo ciekawa architektura, a budynki zostały zbudowane na wzór lustrzanego odbicia. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 12: Śniadanie, następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd
w kierunku Serbii. Przyjazd do Belgradu, stolicy Serbii w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie Belgradu, m.in. Twierdzy Kalemegdan, która jest świadectwem długiej historii miasta. Wyjazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 13: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu oraz wyjazd
w kierunku Polski przez Słowację oraz Czechy. Przyjazd na miejsce zbiórki i rozwiązanie grupy w godzinach nocnych

Cena obejmuje:

 • Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, barek, TV, WC;
 • 11 noclegów w hotelach **/***;
 • Zwiedzanie miast według programu;
 • Wyżywienie: 11 śniadań,
  8 obiadokolacji, 1 kolacja w formie wieczoru greckiego;
 • Opiekę pilota;
 • Ubezpieczenie KL i NWW;
 • Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

  • Wydatków własnych;
  • Dopłaty do pokoju 1-os. – 30% ceny;
  • Świadczeń niewymienionych w ofercie;
  • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
  • Wstępów do obiektów turystycznych
   i przewodników lokalnych 100 euro płatne w autokarze
Dodatkowy opis

Biuro Podróży PAI zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu, jeśli nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników.
Informujemy, iż wszyscy pracownicy Biura Podróży PAI zobowiązani są do przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych zasad higieny.
Stosujemy się również do limitu pasażerów w autokarach, wynoszącego 50% miejsc siedzących.

Dokładna wycena i dopasowanie programu do wymagań klienta po kontakcie z biurem.

Zdjęcia