+48 95 783 30 58 biuro@sobolewscy.pl

Bawaria

0
Cena £
Cena £
Trasa nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz na liście życzeń

Dodanie przedmiotu do listy życzeń wymaga konta

899

Dlaczego podróżować z nami?


Gwarancja najlepszej ceny
Najlepsza kadra proacowników
Wybieramy tylko najlepsze miejsca
Darmowa pomoc w wybraniu wycieczi

Masz pytania?

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.
Chętnie pomożemy i doradzimy.
+48 95 783 30 58
biuro@sobolewscy.pl

Jest to przykładowy plan wycieczki.
Dokładna wycena i dopasowanie programu do wymagań klienta po kontakcie z biurem.

Szczegóły wycieczki

PLAN WYJAZDU:

Dzień 1: Wyjazd ze Stargardu w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię.

Dzień 2: Poranna toaleta na stacji benzynowej przy autostradzie, przejazd do Salzburga – Miasta Mozarta, zwiedzanie miasta, m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta Getreidegasse, na której znajduje się Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik i dom urodzenia Mozarta, Arcyopactwo Św. Piotra. Czas wolny na salzburskiej starówce. Obiadokolacja, a następnie przejazd do hotelu w okolicy Monachium na zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Monachium, zwiedzanie rozpocznie się od krótkiego spaceru po ogrodach pałacowych Pałacu Nymphenburg, miejsca narodzin króla Ludwika Bawarskiego II, następnie przejazd do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt
i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, czas wolny na monachijskiej starówce. Spacer po BMW Welt i  Parku Olimpijskim, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Zobaczymy również Wieżę Olimpijską. Obiadokolacja.  Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 4: Wczesne śniadanie. Przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße  i Romantische Straße do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii – zamków króla Ludwika II Bawarskiego Hohenschwangau i Neuschwanstein. W tym miejscu będziemy zwiedzać zamek Neuschwanstein. Wejście na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek ; zwiedzanie baśniowego Neuschwanstein – najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli, czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do najmniejszego z zameczków – Linderhof, spacer wśród fontann ogrodami. Krótki czas wolny, a następnie wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec,m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1 stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Przejazd na  obiadokolację. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.  Przejazd na zwiedzanie Norymbergii, spacer po starym mieście

Dzień 6: Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Cena obejmuje:

– przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, barek, WC i TV;
3 noclegi w hotelach **/*** w pokojach
z łazienkami
– 3 śniadanie, 3 obiadokolacje;
– opiekę pilota;
– ubezpieczenie KL i NNW;
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

– ubezpieczenia od chorób przewlekłych;
– wstępów do obiektów turystycznych;
– biletów wstępu i przewodników lokalnych
ok. 50 euro.

Dodatkowy opis

Biuro Podróży PAI zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu, jeśli nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników.
Informujemy, iż wszyscy pracownicy Biura Podróży PAI zobowiązani są do przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych zasad higieny.
Stosujemy się również do limitu pasażerów w autokarach, wynoszącego 50% miejsc siedzących.

Dokładna wycena i dopasowanie programu do wymagań klienta po kontakcie z biurem.

Zdjęcia